Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Köşe Yazıları

Köşe YazılarıMustafa IŞILDAKANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN [ Arama ]

ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN
Başlık ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN
Tarih 21.01.2020
Gönderen Editör

               ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

1987 yılında kurulan kısaca Adıyamanlılar Vakfı olarak bilinen Ankara Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı’nın etkinliklerinden en son 1.8.2016, 9.2.2017, 11.5.2017 ve 13.5.2019 tarihlerinde yayınlanan köşe yazılarımızda söz etmişiz.

17.1.2020 günü de vakıf binasında yapılan yemekli istişare toplantısına katıldım. Yüze yakın katılımcı arasında Suvarlı Belediye Başkanı Gülfer Ağır, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mahmut Alan, eski milletvekilleri Mahmut Nedim Bilgiç, Mehmet Erdoğan, emekli noter Mehmet Altuntaş, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Adnan Ağır, Besnililer Dernek Başkanı İbrahim Bircan, İş adamı Bekir Ağaoğlu, Avukat Halit Bayır, vakıf emektarı Stj. Av. Meryem Doğan, vakfın eski başkanlarından İsmail Altuntaş, Hacı Bülent Elçi ve Bekir Güçbey, eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri Mehmet Aksu, Murat Özkoçak, Hacı Mustafa Yüce ve Ali Ramazan Bilgisiçok, kurucu üye Hasan Çabalar, fotoğraf sanatçısı Fatih Yıldız, TV sunucusu Serkan Bayam ve TBMM Koruma Polisi Mahir Yılmaz da bulunuyordu.

Vakıf Başkanı “barış elçisi” Şevket Gürsoy yaptığı konuşmada hiçbir dini, siyasi veya etnik fark gözetmeksizin tüm Adıyamanlılara eşit derecede hizmet edip ihtiyacı olan öğrencilere burs sağladıklarını, vakfın Ankara’daki “Adıyamanlıların evi” olduğunu söyleyip maddi ve manevi katkı sunan herkese teşekkür ederek bir hafta önceki genel kurulda verilenlere ilaveten bu gün de eski başkanlardan Bekir Güçbey ile burs katkısı sunan eski milletvekili Mehmet Erdoğan’a Teşekkür Belgesi verdi. Güçbey’in eşi Hatice Güçbey’i, “Her başarılı erkeğin arkasında başarılı bir bayan vardır.” diyerek kutladığımda, “Arkasında değil yanında” diyerek düzeltmesini takdir ettim.

Başkan Gürsoy, bu geceki hıtap ikramını Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin yaptığını, Tutdere’nin dün şehit düşen hemşehrimiz Er Tolga Kaplan’ın bu gün yapılacak cenaze törenine katılmak üzere son dakikada Mersin’e gitmek zorunda kaldığından gelemediğini, hazıruna selam ve saygılarını ilettiğini, vekâleten danışmanı Hanifi Çavuş’un burada bulunduğunu söyleyerek teşekkür etti ve şehitlerimize rahmet diledi.

Mazereti nedeniyle etkinliğe katılamadığı bildirilen yeni yönetim kurulu üyesi TV programcısı Asuman Kerkez’in adı anılınca, Ankara'daki Adıyamanlı bayanları organize ederek vakıf çalışmalarına katmak suretiyle bu eksikliğin giderilmesi için ön ayak olabileceğini düşündüm.

Bu arada, Adıyaman Belediyesinin Başkent irtibat görevlisi olarak ta çalıştırılmak üzere Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın, vakfın sekretarya hizmetlerini yapmak amacıyla Ankara’da ikamet eden, özellikle bilgisayar programlarını bilen, “patrimonyal bürokrasi” değil de “liyakatli bürokrasi” kurallarına uygun bir personel istihdamı sağladığı takdirde “Adıyamanlılar Evi”ne ve dolayısıyla Adıyamanlılara yarar getireceğine kanaat getirdim.

Son bir söz:

İyi ki varsınız!

Mustafa Işıldak

m.isildak02@gmail.com 0532-422 95 28

Oyu Puanı: 1 - Ortalama: 5

Yorum Gönder Değerlendir
Yorumlar

Bilgiler
Burda 1175 Yazı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: ESKİ SAMSAT’I ÖZLÜYORUM
Enfazla Değerlendirilen: FAHREDDİN AKTAŞ HAKK’A YÜRÜDÜ

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 10 (0 Kayıtlı Üye 10 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler:


 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri