Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLER   
ISPARTA'DA ADIYAMAN RÜZGARI ESTİ

Bu yıl ikincisi düzenlenen "Uluslar arası Şarkikarağaç - Belceğiz Köyü Sosyal Sorumluluk ve Kültür Sanat Festivali" kapsamında düzenlenen etkinliklere Adıyaman'dan Gazeteci-Yazar ve aynı zamanda Şair olan Fahrettin Çelik katıldı.

 

Köy Muhtarı İbrahim Böcek ile Yazar ve Şair Harun Yıldırım ve Safiye Samyeli'nin organizesinde gerçekleştirilen festivale katılan Adıyamanlı Şair Fahrettin Çelik kendisine ait "Bu Şehrin Işıkları" isimli şiirini yorumlayarak izleyicilerden tam not aldı.


Gönderen Editör, Cuma, 09 Ağustos 2019 09:03, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AYDIN,

AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Samsat ilçesinde hak sahiplerine kalıcı konutların dağıtılmaya başlanması ile yaraların sarılmaya başlandığını söyledi.

 

AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekili Yakup Taş ve Adıyaman Ak Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile birlikte Samsat ilçesini ziyaret ederek, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat ve Samsat Kaymakamı Halid Yıldız'dan ilçenin sorunları hakkında bilgiler aldı.


Gönderen Editör, Cuma, 09 Ağustos 2019 08:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SAMSAT'TA DEPREM KONUTLARININ KURALARI ÇEKİLDİ

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde depremzede vatandaşlar için yaptırılan kalıcı konutların sahiplerinin belirlenmesi için kura çekildi.

 

2 Mart 2017 tarihinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasarlı olarak tespit edilerek hak sahibi olan depremzede vatandaşlar için yaptırılan 403 konutun 114 adeti toplu alanda, 280 adeti vatandaşın kendi arsasında yapılırken bu süre zarfında 9 vatandaş ise hak sahipliğinden vazgeçti.


Gönderen Editör, Çarşamba, 31 Temmuz 2019 12:01, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BAŞHEKİM ERDİL, BOĞULMALARA KARŞI UYARILARDA BULUNDU

Samsat İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şuayb Erdil suda boğulmalar konusunda uyarılarda bulundu.

 

Havaların sıcak geçmesi nedeni ile gençler ve çocukların Atatürk Baraj Gölü veya sulama kanalına serinlemek için girdiklerini belirten Erdil, son derece sağlıksız koşullarda yapılan bu hareketin bazen hastalıklara neden olduğunu, bazen de boğulmaların meydana geldiğini ifade ederek, vatandaşların bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

 


Gönderen Editör, Pazartesi, 22 Temmuz 2019 12:49, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SULAMA KANALINA GİREN SURİYELİ ÇOCUK ÖLDÜ

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde serinlemek için sulama kanalına giren 10 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu boğularak hayatını kaybetti.

 

Edinilen bilgilere göre, Samsat ilçesine bağlı Yarımbağ köyü yakınlarından geçen sulama kanalına giren 10 yaşındaki Hatice Ramo isimli Suriyeli kız çocuğu, sulama kanalı içerisinde gözden kayboldu.

 


Gönderen Editör, Perşembe, 18 Temmuz 2019 14:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ŞAİRLER ÇANAKKALE'YE, ÇANAKKALE ŞİİRE DOYDU…

Yurdun çeşitli illerinden ve bazı ülkelerden yazar, şair ve ozanlar Çanakkale'de buluştular.

 

Türk dünyası şairleri,10-14 Temmuz 2019 Tarihleri arasında "Destanlar Şehri Çanakkale Şair ve Ozanları Ağırlıyor" programında Çanakkale’nin çeşitli yerlerini gezerek, şiir etkinliği düzenlediler.

 

Organizatörlüğünü ve sunu ...


Gönderen Editör, Perşembe, 18 Temmuz 2019 13:58, Yorumlar(0), Hepsini Oku
VAN'DA SAMYELİ ESTİ

Van’ın Özalp ilçesinde görev yapan gazeteci Nihat Özbay’ın başlattığı ‘Herkes Okusun Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ kampanyasına Denizli’den büyük destek geldi.

 

Özalp ilçesinde kitap toplama kampanyası başlatan Gazeteci Nihat Özbay’a Denizli Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Şairi Safiye Samyeli’nden destek geldi.

 


Gönderen Editör, Çarşamba, 19 Haziran 2019 10:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İSTANBUL'DAN SAMSAT'A KİTAP GÖNDERİLDİ

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde eğitimlerini sürdüren öğrencilere İstanbul'dan kitap gönderildi.

 

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Zeliha Karakuş'un koordinesinde İstanbul Çapa Atatürk Ortaokulu Müdürü Metin Yılmaz ve Türkçe Öğretmeni Selda Yılmaz'ın topladığı kitaplar, Samsat ilçesindeki okullarda dağıtıldı.

 Gönderen Editör, Çarşamba, 29 May 2019 08:26, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT'TA MİNİK KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET PROGRAMI DÜZENLEDİ

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 4-6 yaş grubu Kuran Kursu öğrencileri mezuniyet töreni düzenledi.

 

2018-2019 eğitim öğretin yılında, Samsat İlçe Müftülüğü bünyesinde açılan 4-6 yaş grubu Kuran Kursu öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Samsat Kaymakamı Halid Yıldız, Samsat İlçe Müftüsü Metin Kara ve Anaokulu Müdürü Mehmet Kütük katıldılar.

 


Gönderen Editör, Perşembe, 23 May 2019 14:30, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SAMSATLI GENÇLER ÜNİVERSİTEYİ GEZDİLER

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde eğitimlerini sürdüren liseli gençler Gençlik Haftası Kutlamaları kapsamında Gaziantep iline gezi düzenlediler.

 

Samsat Kaymakamlığı koordinesinde, Samsat Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile Samsat Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Samsat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan 270 ortaöğretim öğrencisi Gaziantep iline gezi gerçekleştird ...


Gönderen Editör, Perşembe, 23 May 2019 14:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku
178 Sayfalar 1 2 3 4 5 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri