Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLER   
SAMSATLI DEPREMZEDELER KOYTEYNER İÇİN KURA ÇEKMEYE BAŞLADILAR

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 2 Mart'ta meydana gelen 5,5 şiddetindeki deprem sonrası ilçe merkezi ve köylerinde depremzedelerin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla çadırlarda yaşamlarını sürdüren vatandaşlar için hazırlanan konteynerler için kura çakıldı.  

 

Çadırlarda kalan depremzedelerin daha iyi yaşam koşullarına sahip olması için ilçe merkezindeki 4 mahalleye 5 ayrı noktada oluşturulan konteyner merkezlerinde bulunan 765 konteyner için Samsat Kaymakamlığında kura çekimlerine başlandı.


Gönderen Editör, Cuma, 11 Ağustos 2017 13:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SAMSAT'TA İMAM HATİP VE HAFIZLIK SINIFI KONUSU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde önümüzdeki eğitim öğretim yılında hafızlık sınıfının oluşturulması ve imam hatip okulunda kalitenin arttırılması konusunda toplantı gerçekleştirildi.

 

Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım'ın da katıldığı toplantıya Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, Samsat İlçe Müftüsü Mehmet Seri Doğru, İmam Hatip Okulları Platformu Koordinatörü Yakup Akıncıoğlu, İmam Hatip okul müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin iştiraki ile gerçekleştirildi.

 


Gönderen Editör, Cuma, 11 Ağustos 2017 13:43, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSATLI DEPREMZEDELER KÜLTÜRLERİNİ YAŞATMAYA DEVAM EDİYORLAR

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Mart ayında meydana gelen deprem dolayısıyla Samsatlı depremzedeler her yıl Ramazan bayramında yaptıkları bayram taplaması kültürünü bayram sonrasında yaşatmaya çalışıyorlar.

 

Adıyaman il merkezi ve diğer ilçelerde de bayram taplaması yapılsa da Samsat ilçesine has olarak bilinen bayram taplamasını deprem dolayısıyla bayramda yapmayan vatandaşlar, kültürlerini yaşatmak adına bayram sonrasında aileler bir araya gelerek yapıyorlar. 

 < ...


Gönderen Editör, Cuma, 11 Ağustos 2017 13:41, Yorumlar(0), Hepsini Oku
DEPREMZEDE ÇOCUKLAR YAZ KURSLARINA İLGİ GÖSTERİYORLAR.

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Mart ayında meydana gelen depremde mağdur olan çocuklara yönelik olarak açılan yaz kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.

 

Samsat Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı  tarafında desteklenen Samsat Gençlik ve Kültür Merkezi  Projesi kapsamında Samsat ilçesinde 8-14 yaş gruplarına yönelik olarak yaz okulu futbol kursu açıldı.

 


Gönderen Editör, Çarşamba, 09 Ağustos 2017 07:45, Yorumlar(0), Hepsini Oku

HACI ABUZER BABA TÜRBESİ PROJESİ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ

Son bir hafta içerisinde beş kez hırsızların adresi olan, Adıyaman’ın manevi değerlerinden Hacı Abuzer Baba Türbesinin yıkılmak üzere olan durumu hem mahalle sakinlerini hem de sevenlerini üzüyor. Ziyarete gelen vatandaşlar şaşkınlık ve üzüntülerini ifade ederek, türbenin bir an önce yetkililer tarafından yapılmasını istiyor.

DÖNEMİN ÖNEMLİ BİR VELİSİ

Muhyiddin-i Arabi, Abdurrahman Erzincan-i, Abuzer Gaffari, Mahmut Ensari, Akçalı Hacı Mehmet Efendi gibi bir ...


Gönderen Editör, Pazartesi, 31 Temmuz 2017 11:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSATLI DEPREMZEDELER CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞMEK İSTİYOR

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Mart ayında meydana gelen 5,5 şiddetindeki deprem dolayısıyla mağdur olan depremzedeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istiyorlar.  

 

Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Erdem ile köy ve mahalle muhtarları Samsat Belediyesi çadırı önünde bir araya gelerek sıkıntıları hakkında istişarelerde bulundular.

 


Gönderen Editör, Perşembe, 27 Temmuz 2017 14:01, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ADIYAMAN’DA ‘81 İLDE 81 ORMAN PROJESİ’ AMACINA ULAŞTI

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, TEMA Vakfı ve İş Bankası’nın ortaklaşa yürüttükleri ’81 İlde 81 Orman’ isimli projesi amacına ulaştı.

 

Proje kapsamında Adıyaman’ın Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal kabri mevkisinde oluşturulan ormandaki ağaçların bakımları ve korunması neticesinde fidanlar büyüdü. İş Bankası Adıyaman Şubesi Müdürü Serkan Özdemir, İkinci Müdür Fatih Korkmaz ve TEMA Vakfı Samsat İlçe Sorumlusu Fahrettin Çelik, oluşturulan ormanı incelediler.


Gönderen Editör, Pazartesi, 17 Temmuz 2017 07:36, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SAMSAT'TA 15 TEMMUZ KUTLAMASI

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Mart ayında meydana gelen 5,5 şiddetindeki deprem nedeni ile hala çadırlarda yaşayan depremzedeler, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile Hükümet Konağındaki meydanda toplandılar.

 

Hükümet Konağı bahçesindeki programa depremzede vatandaşların yanı sıra Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il genel meclis üyeleri, muhtarlar ile kamu kurum ve kuruluş amir ve çalışanları katıldı.

...


Gönderen Editör, Pazartesi, 17 Temmuz 2017 07:29, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT'TA ŞEHİT KABRİ ZİYARET EDİLEREK ŞEHİTLERE MEVLİT OKUTULDU

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit kabri ziyaret edilerek şehitler için Mevlit okutuldu.

 

Samsat Ulu Cami'de okutulan mevlide Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım, Belediye Başkanı Yusuf Fırat, kamu kurum ve kuruluş amir ve çalışanları, siyasi parti temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

 

Etkinlik kapsamında Mardin'in Derik İlç ...


Gönderen Editör, Perşembe, 13 Temmuz 2017 06:02, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BAYAN ERİN DEPREMZEDELERLE VEDALAŞTI

Adıyaman Valisi olarak görev yapmakta iken resmi gazetede yayımlanan son Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valisi olarak atanan Abdullah Erin'in eşi Gülhan Erin Samsat ilçesindeki depremzedeler ile vedalaştı.

 

Samsat ilçesinde geçtiğimiz aylarda meydana gelen 5.5 şiddetindeki depremden etkilenen ve halen yaşamını çadırlarda sürdüren Samsatlı depremzedeleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve sık sık ziyaret eden bayan Erin, bu sefer de onlarla vedalaşmak için ziyaret etti.

 Gönderen Editör, Salı, 04 Temmuz 2017 11:42, Yorumlar(0), Hepsini Oku
164 Sayfalar 1 2 3 4 5 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri