Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLER   
ATATÜRK VE CUMHURİYET ŞAİRLERİ DENİZLİ’DE BULUŞTU

CUMHURİYET RÜZGÂRI ESTİ

Cumhuriyet’in 100.Yılında Atatürk ve Cumhuriyet Şiirleri Güldestesi Antolojisi’nin galası Denizli’de yapıldı. YAZ-AR-BİR üyeleri Fatma Özger ile Orhan Oyanık’ın koordine ettikleri antoloji’de 100 şair yer aldı. Cumhuriyetin 100. Yılında ortaya çıkan bu eşsiz eser YAZ-AR-BİR (Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği) ev sahipliğinde Denizli’de düzenlenen etkinlikle taçlandırılmış oldu.
 
Atatürk ve Cumhuriyet Şiirleri Güldestesi Şair ve Sanatçıları Buluşması,  7 Temmuz 2023 Cuma ve 8 Temmuz 2023 Cumartesi tarihlerinde yurdun çeşitli illerinden gelen Ozan ve Şairler katılımıyla gerçekleştirildi.


Gönderen Editör, Cuma, 14 Temmuz 2023 06:36, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BEŞ ŞİİRLİK KİTABIN BEŞ ŞAİRİ DİNLEYENLERİ MEST ETTİ

Abartısız söylüyoruz, Kahramankazan'daki Beş Şiirlik Gece, şiir etkinliklerinin yeniden "Güzelliğe" açılan kapısı oldu.  "Şiir öldü", "şiir bitti" diyenlere ve halkı şiirden soğutan, şairlere 'soytarı' muamelesi yapan şiir etkinliklerine verilen en anlamlı cevap oldu.
 
Rıza malı alındı ve satıldı. Alan da satan da memnun ayrıldı "pazardan"...
 
Herkese açıktı ama "aman kalabalık görünsün" kaygısı yoktu, kimseye "aman abi sensiz olmaz" denmedi ama en az yarım saatlik mesafeden bu gece için gelen bir düzine şiir dostu vardı. Havuz başında, yeşillikler ortasına hatırı sayılır bir kalabalıkla icra edildi.
 

Gönderen Editör, Pazartesi, 10 Temmuz 2023 14:12, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BEŞ ŞİİRLİK KİTAP KAHRAMANKAZAN’DA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Anne, Vatan ve Peygamber sevgisi 5 şairi "Beş Şiirlik Kitap" ile görücüye çıkıyor.
 
Kahramankazan’da yapılacak program hakkında bilgiler veren Şair Yaşar İliksiz, Hüseyin Akın, Yavuz Nufel, Safiye Samyeli ve Şahin Taş, özlem duygularını "Beş Şiirlik Kitap"ta ifade etti.
 
Hayat Yayınları'nın 25. kuruluş yılı dolayısıyla İliksiz'in önderliğinde başlatılan ortak kitap girişimi kapsamında her şair, sadece bu kitapta yayımlanmak üzere bir şiirini gönderdi. Şairler kitap ile ilgili düşüncelerine sitemize anlattı.
 
Şair Yaşar İliksiz, farklı isimleri bir araya ...


Gönderen Editör, Çarşamba, 05 Temmuz 2023 14:30, Yorumlar(0), Hepsini Oku
YAZAR FAHRETTİN ÇELİK DÖRDÜNCÜ KİTABINI OKUYUCU İLE BULUŞTURDU

Adıyamanlı Yazar Şair Fahrettin Çelik dördüncü kitabını yayınladı.

Daha önce İnsanca Yaşama Bilinci, Samsat’ta Bir Gül ve Suskun Dilim isimli kitapları yayınlanan Gazeteci, Yazar, Şair Fahrettin Çelik, Düş Kırağım isimli dördüncü kitabını yayınlayarak, okuyucu ile buluşturdu.

76 adet şiirin yer aldığı ve 112 sayfadan oluşan kitap, ülkemizin seçkin yayınevlerinden biri olan Efsus Yayınlarından çıktı. Kitabın Genel Yayın Yönetmenliğini Ahmet Ateş, Editörlüğünü ise Safiye Samyeli üstlendi. İstanbul Cem Karaca Kültür Merkezi 'nde ilk tanıtım programına çok sayıda okur ve sanatsever katıldı. Programda ayrıca şiir dinletisi sunuldu.Gönderen Editör, Salı, 17 Ocak 2023 12:16, Yorumlar(0), Hepsini Oku
RESİM ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTIKLARI KURUMLARINI BOYUYOR

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde usta öğretici olarak çalışan resim öğretmenleri hizmet binalarını boyuyor.
 
Samsat Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü bünyesinde usta öğretici olarak çalışan resim öğretmenleri Yasir Aktoprak ve Musa Yönyol, yörenin kültürel zenginliğini yansıtan figürlerle hizmet binası duvarlarını boyuyor.
 
Konu ile ilgili olarak HEM Müdürü Mehmet Çoban yaptığı açıklamada, öğretmenlerin duyarlılıklarından dolayı mutlu olduklarını belirterek kendilerine teşekkür etti.
 
Müd&uum ...


Gönderen Editör, Cuma, 28 Ekim 2022 05:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KIBRISTA YAŞAYAN ADIYAMANLILAR PİKNİKTE BİR ARAYA GELDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) yaşayan Adıyamanlılar, geçmişten gelen kültürlerini sürdürmek için birlik ve beraberlik günü düzenledi.

Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği´nin organizesinde, Kıbrıs´ta yaşayan Adıyamanlılar, İskele Piknik Alanında, Adıyaman´a özgü piknik, müzik, şiir ve sohbetlerin yer aldığı doğa buluşması gerçekleştirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Maliye Bakanı Alişan Şan, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, KKTC ...


Gönderen Editör, Perşembe, 20 Ekim 2022 10:51, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KIBRIS’TAKİ ADIYAMANLILAR PİKNİKTE BULUŞACAK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin organizesinde, Kıbrıs’ta yaşayan Adıyamanlılar piknik şeklinde geçecek doğa buluşması ile bir araya gelecek.

İskele Piknik Alanında, 16 Ekim 2022 Pazar günü, saat 11.00’dan itibaren, müzik, muhabbet ve şiirlerin yer alacağı doğa buluşmasına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tata ...


Gönderen Editör, Cuma, 14 Ekim 2022 11:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku
AVRUPA’DAN SAMSATLI ÇOCUKLARA EL UZATILDI

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde yaşayan öğrenciler Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılara Yardım Vakfı çeşitli yardımlarda bulundu.

Samsat ilçesine gelen Avrupa El Ele Engelliler ve Yaşlılara Yardım Vakfı Genel Başkan Vekili Tülay Demircan Koyuncu, öğrenciler ile buluşarak bir söyleşi gerçekleştirdi ve Feryal isimli kitabını imzalayarak öğrencilere hediye etti.
 
Merkezi Antalya’da bulunan Vakıf tarafından Samsat ilçesindeki 3 okula birer adet çeşme yaptırıldı. Anaokulu öğrencilerine oyuncak, İmam Hatip Lisesi öğrencilerine kırtasiye, bazı öğrencilere okul üniforması, okula mescit halısı, YKS’ye hazırlık kaynak kitaplar, Zeynel Aslan İlkokuluna projeksiyon cihaz ...


Gönderen Editör, Cuma, 30 Eylül 2022 13:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT KAYMAKAMI KURBAN KESİLEREK KARŞILANDI

Adıyaman’ın Samsat ilçesine atanan Kaymakam Süleyman Bakan, ilk köy gezisi olan Yarımbağ köyünde kurban kesilerek karşılandı.

Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Samsat ilçesine atanan Kaymakam Süleyman Bakan çalışmalarına köy gezileri ile devam ediyor. İlk köy gezisini Yarımbağ köyüne yapan Kaymakam Bakan, burada coşku ile karşılandı ve Kaymakamın kesilmemesi yönündeki ısrarına rağmen bir koç kurban edildi.

İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Fatih Mehmet Yavuz, İlçe Özel İdare Müdürü Haşim Uçar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Tepe, Köylere Hizmet Götürme Birliği ...


Gönderen Editör, Salı, 06 Eylül 2022 13:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT'TA SÜREK AVI YAPILDI

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde ekili alanlara zarar veren domuzlar için sürek avına çıkılıyor.

Meyve bahçelerine ve ekili alanlara zarar veren domuz sayısının çok artması üzerine mağdur olan vatandaşlar sürek avına çıkıyor.

Genellikle düz arazilerin olduğu Samsat ilçesinde aç kalan yaban domuzu sürüleri ilçe ve köylere inerek ekili tarım arazilerine zarar vermeleri üzerine aralarında Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat'ın da bulunduğu bir ekip sürek avında 20'ye yakın domuzu etkisiz hale getirdi.

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat yaptı açıklamada, ilçe genelinde ekili bulunan üz& ...


Gönderen Editör, Salı, 23 Ağustos 2022 06:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku
189 Sayfalar 1 2 3 4 5 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri