Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLER   
SAMSAT’TA CANLI HAYVAN BORSASI AÇILDI

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde canlı hayvan borsası hizmete sunuldu.
 
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsat ilçesinde ihtiyaç duyulan donatıları ile birlikte modern bir hayvan pazarı inşa edilerek açılışı gerçekleştirildi.
 
Açılış törenine Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kiyas, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Samsat kamu kurum ve kuruluş amirleri, il genel meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarları, bazı ziraat oda başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Burada bir konuşma yap ...


Gönderen Editör, Salı, 22 Mart 2022 12:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

 

Atatürk Barajının altında kaldığı için 35 yıl önce yeniden inşa edilen Adıyaman'ın Samsat ilçesi yaşadığı depremler nedeniyle 3. kez inşa ediliyor.

Binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip olan ve Kommagene Krallığının Başkenti olan Eski Samsat (Samosata), 1987 yılında Atatürk Barajının kurulmasıyla sular altında kaldı. Samsat ilçe merkezi ve 8 köyü sular altında kalınca devlet tarafından aynı yıl içerisinde Eski Samsat'tan 6 kilometre uzaklıkta, Atatürk Barajı yakınında ilçe yeniden inşa edildi.

2 Mart 2017 tarihinde 5.5, 24 Nisan 2018 tarihinde 5.1 büyüklüğünde iki deprem yaşayan ilçede yapıların büyük bir kısmı hasar gördü. 2017 ve 2018 yıllarındaki depremlerde il&c ...


Gönderen Editör, Pazartesi, 21 Mart 2022 09:37, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ÇOCUK YAZAR ÖĞRENCİLERE BAŞARI HİKAYESİNİ ANLATTI

Adıyaman’ın Samsat ilçesi Doğanca köyünde eğitimlerini sürdüren ilkokul öğrencileri genç bir yazarın başarı öyküsünü, yazarın kendisinden dinlediler.

Türkiye’nin en genç yazarlarından olan 12 yaşındaki Hüseyin Mirhat Coşkun, kendisinden daha küçük öğrencilere başarı öyküsü, okumanın insana kattığı değer ve yazarlık yolunda gerçekleştirdiği çalışmalarını anlatarak, öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırdı.

CHP Adıyaman Bölge Eğitim Koordinatörlüğü organizesinde, Üyenin Temel Siyasi Eğitimi çalışması kapsamında, "Sende Yapabilirsin" isimli proje gerçekleştirildi. Bu proje ile okur yazar buluşması ve peşinden kitap imza etkinliği ile söyle ...


Gönderen Editör, Perşembe, 17 Mart 2022 07:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku
HALK EĞİTİM MÜDÜRLERİ SAMSAT’TA BİR ARAYA GELDİLER

Adıyaman merkez ve ilçelerinde görevli Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Samsat ilçesinde bir araya gelerek çalışmaları yerinde inceledi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Çelenk, Adıyaman merkez ve diğer 8 ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürleri, her ay bir ilçede bir araya gelerek gerçekleştirdikleri toplantıların dördüncüsünü Samsat ilçesinde gerçekleştirdi. Samsat ilçesindeki kurs ve çalışmaları yerinde inceleyerek fikir alış verişinde bulunan Halk Eğitim Mü ...


Gönderen Editör, Çarşamba, 02 Mart 2022 08:45, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT’TA KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ SEMİNERİ VERİLDİ

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde kadına yönelik şiddetin önlenmesi ile ilgili seminer düzenlendi.

Samsat Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddet ile Erken yaşta ve Zorla Evliliklerin Önlenmesi“ konulu seminere Samsat Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu, Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Erşahin, bazı kurum amirleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Psikolog Sinem Islanmaz’ı verdiği seminerde, kadına yönelik şiddet ile erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele konularında neler yapılabileceği, tehlikenin varlığı halinde veya bir çocuğun erken yaşta evlendirileceği haberi alındığında ...


Gönderen Editör, Cuma, 25 Şubat 2022 06:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Başkan Harıkçı; “Devlet Hastanesi Bir Evvel Yapılmalı”

Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (İGD) Başkanı Metin Harıkçı, Covid19 hastalığı nedeniyle hastanelerde yatan hasta sayısında artış olduğunu belirterek, yapımı düşünülen 150 yataklı devlet hastanesinin yapımına bir an evvel başlanılması gerektiğini söyledi. 

400 Yataklı olarak bilinen Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesinin Adıyaman’ın yükünü kaldıramadığını belirten Başkan Harıkçı, Özellikle Covid19 salgını sonrası adeta sapla samanın karıştığı gibi normal hasta, yatan hasta, tedaviye gelen, hasta yakınları, kavga edenler, Trafik kazasında yaralananlar, Covid19 hastalığına yakalananlar hepsi aynı kapıdan içeriye girmek zorunda kalmaktadır. Hepsi için mücadele eden sağlık çalışanlarımızda en büyük risk altında hizmetine devam e ...


Gönderen Editör, Pazartesi, 21 Şubat 2022 06:39, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT’TA BÜTÜN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ GİYDİRİLDİ

Samsat ilçesinde öğrenim gören bütün ilkokul öğrencilerine giyecek yardımı yapıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Samsat Kadın Kolları Başkanlığınca, Samsat ilçesinde öğrenim gören bütün öğrencilere zengin fakir ayrımı yapılmaksızın çeşitli kıyafetler hediye edildi.
 
Ak Parti Samsat Kadın Kolları Başkanı Zeliha Karakuş, bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Samsat Merkez İlkokulundaki giysi dağıtım çalışmalarına katılarak öğrencilerle bir araya ...


Gönderen Editör, Cuma, 18 Şubat 2022 12:23, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT’TA ÖĞRENCİLERE SINAVLARA HAZIRLIK KİTAPLARI DAĞITILDI

Samsat ilçesinde 8. Sınıf öğrencilerine sınavlara hazırlık kitapları dağıtıldı.
 
İHH İnsani Yardım Vakfı, Samsat ilçesinde eğitim-öğretim hayatına devam eden 8. Sınıf öğrencilerine Lise Giriş Sınavları (LGS) kitap seti ile eğitime katkı olması için zengin fakir ayırmaksızın bu yıl üniversite sınavlarına katılacak 120 öğrencinin tamamına ise AYT deneme setleri hediye edildi.
 
İHH İnsani Yardım Vakfı Samsat Temsilcisi Haşim Uçar konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, daha yaşanılır, gelişmiş ve refah seviyesi yüksek bir gelecek için yapılması gereken en iyi yatırımın gençlerin eğitimine yapılan yardımlar olduğunu ifade etti.
 
Uçar açıklamasında, " İHH İnsani Yardım Vakfı olarak uluslararası bazda ihtiyaç duyulan her alanda yardımlar yapmaktayız. Eğitim yardımları da çal ...


Gönderen Editör, Perşembe, 10 Şubat 2022 12:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT’TA İŞKUR KURALARI ÇEKİLDİ

Samsat ilçesinde okulların temizliğinde çalıştırılmak üzere başvuran işçiler kura ile belirlendi.
 
Adıyaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürüttükleri Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, okulların temizliğinde çalıştırılmak üzere iş başvuru duyurusu yapan 185 kişi arasından 5 asil ve 5 yedek noter huzurunda kura ile belirlendi.
 
Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, Şube Müdürleri Ali Tanrıverdi ve Ahmet Karaçalı ile başvuru yapan vatandaşların katılımı ile Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde, Kahta Noterliğin huzurunda gerçekleştirilen kurada belirlenen 5 asil k ...


Gönderen Editör, Perşembe, 10 Şubat 2022 12:18, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT’TA KAPALI YOL KALMADI

Samsat ilçesinde yoğun olarak sürdürülen karla mücadele çalışmaları neticesinde bütün köy ne mezra yollarının açıldığı bildirildi.

Gönderen Editör, Perşembe, 27 Ocak 2022 12:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku

189 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri