Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLER   
SAMSAT KAYMAKAMI KURBAN KESİLEREK KARŞILANDI

Adıyaman’ın Samsat ilçesine atanan Kaymakam Süleyman Bakan, ilk köy gezisi olan Yarımbağ köyünde kurban kesilerek karşılandı.

Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Samsat ilçesine atanan Kaymakam Süleyman Bakan çalışmalarına köy gezileri ile devam ediyor. İlk köy gezisini Yarımbağ köyüne yapan Kaymakam Bakan, burada coşku ile karşılandı ve Kaymakamın kesilmemesi yönündeki ısrarına rağmen bir koç kurban edildi.

İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Fatih Mehmet Yavuz, İlçe Özel İdare Müdürü Haşim Uçar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Tepe, Köylere Hizmet Götürme Birliği ...


Gönderen Editör, Salı, 06 Eylül 2022 13:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT'TA SÜREK AVI YAPILDI

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde ekili alanlara zarar veren domuzlar için sürek avına çıkılıyor.

Meyve bahçelerine ve ekili alanlara zarar veren domuz sayısının çok artması üzerine mağdur olan vatandaşlar sürek avına çıkıyor.

Genellikle düz arazilerin olduğu Samsat ilçesinde aç kalan yaban domuzu sürüleri ilçe ve köylere inerek ekili tarım arazilerine zarar vermeleri üzerine aralarında Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat'ın da bulunduğu bir ekip sürek avında 20'ye yakın domuzu etkisiz hale getirdi.

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat yaptı açıklamada, ilçe genelinde ekili bulunan üz& ...


Gönderen Editör, Salı, 23 Ağustos 2022 06:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku
CHP'DEN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

Cumhuriyet Halk partisi Adıyaman il başkanlığı tarafından Sincik ilçesinde partililere seminer verildi.

CHP Adıyaman İl başkanlığı Parti okulu koordinatörü Kader Onuk öncülüğünde Sincik ilçesinde partililerle bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sincik ilçe başkanı Mustafa Şahin, partisinin başlattığı ev ziyaretleri kapsamında Sincik'te çalışma yaptıklarını belirterek, Parti koordinatörü Kader Onuk öncülüğünde Fatma Ünlü, Halil Şabaş ve Mehmet Tosun tarafından partililere eğitimler verildiğini söyledi.

Şahin, Partisinin başlattığı ev ziyaretleri kapsamında, komşunu tanı onu dinle iletişim içerisinde ol temasıyla partililer ...


Gönderen Editör, Pazartesi, 01 Ağustos 2022 08:21, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT’TA AFETZEDELER KALICI KONUTLARINA KAVUŞUYOR

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde iki köy daha kalıcı konutlarına kavuştu.
 
2 Mart 2017 tarihinde 5.5, 24 Nisan 2018 tarihinde ise 5.1 büyüklüğünde iki deprem yaşayan Samsat ilçesinin iki köyünde daha afet konutlarına kavuşmanın sevinci yaşandı. Samsat ilçesi Ovacı köyü ile Bayırlı Köyü Başaklı Mezrası deprem konutlarının kuraları Samsat Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda çekilerek sahipleri belirlendi.
 
Kura çeki törenine katılarak, ilk hak sahibini belirleyen Samsat Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu, 35 ailenin daha kalıcı konutlarına kavuşmuş olduklarını belirterek, kendilerine hayırlı olması temennisinde bulundu.


Gönderen Editör, Perşembe, 21 Temmuz 2022 12:49, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ PLAKETLE UĞURLANDI.

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü olarak görev yapan Mustafa Tepe plaket ile uğurlandı.

2017 yılından beri Samsat HEM Müdürü Mustafa Tepe’nin Adıyaman Merkez Gümüşkaya İlkokulu ve Samsat HEM Müdür Yardımcısı Murat Ekinci’nin Adıyaman Merkez Atatürk ilkokuluna atanması nedeni ile personeli tarafından veda programı düzenlendi. Program sonunda Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın kendilerine birer plaket verdi.

Programda bir açıklama yapan HEM Müdürü Mustafa Tepe, görev yaptığı süre içerisinde adil, özverili ve başarı odaklı çalışmayı şiar edindiğini belirterek, çalışma arkadaşlarından helallik istedi ...


Gönderen Editör, Perşembe, 23 Haziran 2022 08:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku
JANDARMA HİZMET BİNASININ TEMELİ ATILDI

Samsat ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı olarak hizmet verecek olan bina için temel atma töreni düzenlendi.

2017 ve 2018 yıllarında meydana gelen depremlerde ağır hasarlı duruma gelen Samsat İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binasının yerine yenisinin yapımına başlandı.

Binanın temel atma törenine Samsat Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Jandarma Kıdemli Albay Ferdi Erbakıcı, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Kahta İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Abdülkadir Ceran, Samsat İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Fatih Mehm ...


Gönderen Editör, Perşembe, 23 Haziran 2022 08:18, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ÖĞRETMENLER BAŞARI BELGELERİ, ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDI

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde öğretmenler başarı belgelerini alırken, öğrenciler de karne heyecanı yaşadılar.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı sonunda öğrenciler karneleri ile birlikte başarı durumlarına göre takdir ve teşekkür belgelerini de alarak karne heyecanı yaşarken onları eğiten öğretmenlere ise başarı veya teşekkür belgeleri verildi. 

Samsat Safvan bin Muattal Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen belge ve karne dağıtım törenine Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ve diğer kurum amirleri ile öğrenciler katıldı.

Törende bir açıklama yapan Samsat Belediye Başkanı H ...


Gönderen Editör, Pazartesi, 20 Haziran 2022 12:06, Yorumlar(0), Hepsini Oku
JANDARMA KURUMLAR ARASI FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU OLDU

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde düzenlenen kurumlar arası halı saha futbol turnuvası oynanan final maçı ile tamamlandı.
 
Samsat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen kurumlar arası geleneksel halı saha futbol turnuvası yapılan elemeler sonucunda finale çıkan Samsat Kaymakamlığı ile Samsat İlçe Jandarma Komutanlığı arasında oynanan maç neticesinde 7-4’lük skor ile Samsat İlçe Jandarma Komutanlığı şampiyon olurken, Samsat Kaymakamlığı ikinci oldu.
 
Toplam 8 kurumun katlım sağladığı turnuvanın kurumlar arası işbirliği ve diyaloğun daha da pekişmesi amacıyla düzenlendiği, gençlere kötü alışkanlıklardan uzak spo ...


Gönderen Editör, Pazartesi, 13 Haziran 2022 12:43, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT’TA HAYAT BOYU EĞİTİM SERGİSİ AÇILDI

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde hayat boyu eğitim sergisi açıldı.
 
Hayat Boyu Öğrenme Haftası çerçevesinde Samsat Halk Eğitimi Merkezi (HEM) kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.
 
Samsat baraj kıyısında düzenlenen sergi açılışına Samsat Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdaroğlu, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Kâhta İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Abdülkadir Ceran, Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz,  kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
 
...


Gönderen Editör, Salı, 07 Haziran 2022 12:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SAMSAT’IN 2 KÖYÜNDE MUHTARLIK SEÇİMİ YAPILDI

Adıyaman’ın Samsat ilçesinin 2 köyünde muhtarlık seçimi yapıldı.

Samsat ilçesi Doğanca köyü Muhtarı Hasan Sönmez’in vefat etmesi ve Ovacık Köyü Muhtarı Abdulmecit Ertan’ın istifa etmesi sonucunda boşalan muhtarlıklar için ara seçim yapıldı.

Her iki köyde de tek aday olarak seçime gidildi. 230 seçmenin bulunduğu Doğanca köyünde sadece 8 oy kullanıldı. 86 seçmenin bulunduğu Ovacık köyünde ise 22 oy kullanıldı. Böylece Doğanca köyü muhtarlığına Abdullah Sönmez, Ovacık köyü muhtarlığına ise Ferdi Ertan Seçildiler.

Seçim noktalarını ziya ...


Gönderen Editör, Pazartesi, 06 Haziran 2022 10:42, Yorumlar(0), Hepsini Oku
189 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri